SEO Lokalne

SEO Lokalne

1. Czym jest SEO lokalne?

2. W jakim celu tworzy się pozycjonowanie lokalne?

3. Jakie strony wymagają SEO lokalnego?

4. Jakie narzędzia są potrzebne do wykonania strategii SEO lokalnego?

5. Zakres strategii lokalnego SEO

6. Ile kosztuje strategia lokalnego SEO?

7. Czego potrzebujemy do wykonania strategii SEO lokalnego?

 

Czym jest SEO lokalne?

 

Prowadzisz lokalny biznes, który ma dużą konkurencję w Twoim regionie? Klientów nie przybywa, a chciałbyś rozpropagować swoje usługi i tym samym zwiększyć ilość osób, które Ci zaufało? Postaw na SEO lokalne!

Czym tak naprawdę jest pozycjonowanie lokalnych wyników wyszukiwania? Jest to prowadzenie działań, mające na celu podniesienie Twojej strony internetowej w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że będąc w obcym mieście zepsuł Ci się samochód, sięgnąłeś po telefon wpisałeś frazę “mechanik samochodowy (np.)Wrocław”, a w topowych wynikach wyszukiwania otrzymałeś propozycję usług speców z... Warszawy? No właśnie… Usługa SEO lokalnego Twojej strony internetowej ma na celu powiązanie Twoich usług z konkretnym regionem, w którym masz szanse te usługi świadczyć.

 

2. W jakim celu tworzy się pozycjonowanie lokalne?

Powiedzmy, że Twoja firma znajduje się w dużym mieście, czyli w miejscu, gdzie marketing poczty pantoflowej nie ma szans dotrzeć, a ty zamierzasz otworzyć firmę w branży, która jest dość popularna w regionie. Przeanalizujmy zachowanie typowego człowieka. Konsument odkrył w sobie nieodpartą potrzebę skorzystania ze świadczeń, które możesz mu zaproponować. Jednak nie zna żadnej firmy, zajmującej się dystrybucją potrzebnych mu usług. Pierwsze co robi, szuka potencjalnych firm w internecie, a jeżeli nie ma Cię w pierwszej 10 wyników wyszukiwania, prawdopodobnie nigdy nie dowie się, że Twoja firma istnieje. Dlatego tak istotne jest, aby w odpowiedni sposób stworzyć strategię swoich działań SEO i nakierować ją szczególnie na lokalne wyniki wyszukiwania. Mamy wtedy szansę konkurować z najsilniejszymi firmami w branży, które dotychczas wiodły prym w wyszukiwarce.  

 

3. Jakie strony wymagają SEO lokalnego?

Nie ma znaczenia czy posiadasz stronę wizytówkową, portal informacyjny, bloga, forum internetowe czy rozbudowaną witrynę – jeżeli działasz w konkretnym regionie i chciałbyś, aby Twoje usługi poznali mieszkańcy konkretnego obszaru Polski, usługa SEO lokalnego jest idealna dla Ciebie.

 

4. Jakie narzędzia są potrzebne do wykonania strategii SEO lokalnego?

  • Senuto

  • Semstrorm

  • Google Search Console

  • Majestic

  • Ahrefs

  • Screaming Frog

  • Search metrics

  • Google Analytics

 

5. Zakres strategii lokalnego SEO

Ważnym elementem, wpływającym na postrzeganie twojej firmy w Internecie, jest stworzenie odpowiedniej strategii, dotyczącej dobrze sprecyzowanego regionu, w którym twoja firma prowadziłaby działania. Prowadząc prace związane z pozycjonowaniem, również należy pamiętać o odpowiednio zarysowanym obszarze działalności. Im mniejszy zasięg działań tym większa szansa dotarcia do dużej grupy zainteresowanych twoją działalnością odbiorców. Podstawą strategii lokalnego SEO jest obecność twojej firmy w mapach Google.

 

6. Ile kosztuje strategia lokalnego SEO?

Nie mamy sztywnego cennika, który odpowiedziałby na to zagadnienie. Każdą ofertę dostosowujemy do potrzeb naszych klientów. Bierzemy pod uwagę wielkość ich serwisów, a także specyfikę błędów na stronie i konkurencję w branży. W działaniach lokalnych możemy wyodrębnić dwa elementy prac: działania wewnętrzne (optymalizacja struktury i witryny) oraz działania zewnętrzne (budowanie tożsamości lokalnej firmy, pozyskiwanie wartościowych linków).

 

7. Czego potrzebujemy do wykonania strategii lokalnego SEO?

Do dobrze przeprowadzonych działań lokalnego SEO potrzebujemy odpowiednio zoptymalizowanej witryny. Audyt techniczny jest jednym z kluczowych elementów, od którego należy zacząć wszelkie prace nad lokalnym SEO. Oprócz tych działań należy zwrócić również uwagę na lokalizację i zasięg prowadzonych prac. Zadbaj o widoczność twojej działalności w katalogach firm czy forach interenetowych. Im więcej wzmianek na temat Twojej firmy tym lepszy start w działaniach lokalnych SEO.

 
Zainteresowany?
Skontaktuj się z nami!
Napisz do nas
Pozostałe usługi
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej - dowiedz się więcej.