Keyword research

Keyword research

1. Czym jest keyword research?

2. Dlaczego keyword research jest potrzebny?

3. Jak przeprowadzamy keyword research?

4. Jak wykorzystać dobrane słowa kluczowe?

 

1. Czym jest keyword research?

Zastanawiasz się, jakich zwrotów musisz używać, aby trafić ze swoją ofertą do szerokiego grona Klientów? Po jakich wyrażeniach użytkownicy trafiają na Twój serwis w przeglądarce? Bądź na jakie frazy możesz się wyświetlać w wynikach wyszukiwania, a jeszcze tego nie robisz. Keyword research to istotny element w kreowaniu kampanii Twojej firmy w sieci. Znalezienie odpowiednich słów kluczowych i poprawne ich wstawienie w treść Twojej strony internetowej jest istotnym elementem działania realizowanej strategii SEO.

2. Dlaczego keyword research jest potrzebny?

Keyword research jest bardzo ważnym elementem podczas budowania strony internetowej. Dzięki niemu dowiesz się, jakie frazy są istotne dla twojego biznesu. Będziesz mógł wziąć je pod uwagę planując architekturę drzewa kategorii, wpisy blogowe, a także wszystkie inne treści publikowane na Twoim serwisie. Keyword research pomoże uniknąć kanibalizacji w obrębie jednej strony internetowej i pozyskiwać jak największą ilość fraz, na które może być widoczna Twoja witryna w organicznych wynikach wyszukiwania.

 

3. Jak przeprowadzamy keyword research?

Aby przeprowadzić keyword research trzeba zrobić gruntowne badanie konkurencji, a także stron powiązanych z dziedziną działalności klienta. Pomoże nam to dobrać najczęściej wyszukiwane przez użytkowników frazy, co zwiększy nam prawdopodobieństwo, że trafią oni na stronę naszego klienta. Podczas badania fraz kluczowych nieocenione są zawsze narzędzia:

  • Senuto,

  • Semrush,

  • Ahrefs,

  • Keyword Planner.


 

4. Jak wykorzystać dobrane słowa kluczowe?

Po wykonanej pracy, naszym Klientom rekomendujemy odpowiednie umiejscowienie wybranych słów kluczowych w strukturze strony. Ich poprawna lokalizacja w witrynie oraz użycie ich jako: tytułów, opisów czy podtytułów (H1,H2), wykorzystanie w drzewie kategorii wpłynie z korzyścią na prowadzone działań SEO. Tylko w takim przypadku zrealizowany keyword reaserch będzie pozytywnie spełniać swoją funkcję.

Chcesz rozwinąć i zmaksymalizować swoje przychody?
Napisz do nas
Pozostałe usługi
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej - dowiedz się więcej.